Drugi dzień wystawy dobiegł końca

Zobacz, jak wyglądał II dzień NWR

Sobota to zdecydowanie dzień rodzinny. Narodową Wystawę Rolniczą odwiedziły dziś przede wszystkim dzieci i ich rodzice. Zainteresowanie najmłodszych gości wystawy wzbudziły przede wszystkim konie oraz zwierzęta hodowlane wystawione w pawilonie 8 A, a na łasuchów czekały pyszności tradycyjnej i regionalnej żywności w pawilonie numer 7. Nie brakło degustacji wielkopolskich szagówek z kiszoną kapustą, żurku, ekologicznych owoców i warzyw, soków, nalewek, miodów oraz słodkości. Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się także wystawa historycznych maszyn rolniczych.

 

Sobota to także dzień nagród. Dziś rozstrzygnięte zostały dwa konkursy: na Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego oraz na Najładniejsze stoisko szkół rolniczych. Zarówno w jednej, jak i w drugiej uroczystości udział wziął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

 Nie brakło też dzisiaj okazji do dyskusji merytorycznych na temat polskiego rolnictwa, a sprzyjał temu IV Kongres Polskiego Rolnictwa. Udział w nim wzięli przedstawiciele nauki, organizacji rolnych oraz instytucji.

 

Dziękujemy za liczne przybycie na wystawę i zapraszamy na jutro!