Ministerstwo Rolnictwa zorganizuje w Poznaniu Narodową Wystawę Rolniczą

Na przełomie listopada i grudnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Narodowa Wystawa Rolnicza, której organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Na przełomie listopada i grudnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Narodowa Wystawa Rolnicza, której organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Wystawa ta odbędzie się podczas trwania jednej z najbardziej prestiżowych imprez targowych na arenie międzynarodowej – Cavaliady. Cały blok wydarzeń, który odbędzie się w tym czasie  w Poznaniu będzie doskonałym zwieńczeniem Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Narodowa Wystawa Rolnicza będzie przedstawiać koncepcję współczesnej wsi, ale też jej tradycje i zwyczaje. Nie zabraknie więc ekspozycji maszyn i zwierząt. Zaprezentowany będzie też cały dorobek naszego rolnictwa. Muzea pokażą, jak wyrabiano żywność w poprzednich latach, przybliżą historyczne techniki uprawy roli, metod zbioru, nawożenia, ochrony roślin. Wystawa to także dobra okazja, by pokazać nowoczesne zastosowania technologii w rolnictwie.