Tak minął I dzień Narodowej Wystawy Rolniczej

Pierwszy dzień wystawy obfitował w szereg oficjalnych wydarzeń.

Briefingiem prasowym w Alei Lipowej rozpoczęła się Narodowa Wystawa Rolnicza. Udział w nim wzięli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Prezes Zarządu MTP Przemysław Trawa. Na spotkaniu z mediami zostały omówione główne punkty programu wystawy oraz ekspozycja i jej cel. Jak stwierdził Minister:

 byłoby dziwne, gdybyśmy w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie pokazali wszystkiego co kojarzy się ze wsią, rolnictwem i terenami wiejskimi.

Natomiast w oficjalnym otwarciu wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda, który w swoim wystąpieniu podkreślił rolę mieszkańców wsi w historii narodu polskiego oraz w jego drodze do odzyskania niepodległości. Po otwarciu Prezydent zwiedził Narodową Wystawę Rolniczą. Nie zabrakło też rozmów z wystawcami oraz spotkań ze zwiedzającymi. 

Ponieważ w tym samym czasie co NWR odbywała się Cavaliada, trasa wycieczki prezydenckiej przebiegła również przez pawilon targów jeździeckich. Akurat odbywał się tam prestiżowy konkurs CSI, w którym zwyciężyła 16-letnia Polka Wiktoria Andrzejewska i odebrała nagrodę z rąk Andrzeja Dudy.

Drugą część dnia otwierała konferencja naukowa 1918-2018. Stulecie przemian polskiej wsi. Udział w niej wzięli naukowcy i badacze z ośrodków naukowych.

Dziękujemy wszystkim zwiedzającym, którzy odwiedzili dziś naszą wystawę i zapraszamy na jutro. Gwarantujemy, że również nie zabraknie atrakcji!