DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Regulamin dla zwiedzających

pobierz plik

Regulamin dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych

pobierz plik

Godziny otwarcia

piątek, 30 listopada: 9:00-18:00 WSTĘP BEZPŁATNY
sobota, 1 grudnia: 9:00-18:00
niedziela, 2 grudnia: 9:00-17:00

Alfabetyczny katalog wystawców

NAZWA PAWILON ST
„NAUKA I DORADZTWO – PRAKTYCE ROLNICZEJ” 8 11
AGENCJA RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA 7 67
AGRO DANMIS GRAMOWSCY S.J. 7 10
AGROCOM POLSKA JERZY KORONCZOK 8 8
BACÓWKA DURSZTYN ANDRZEJ ZUBEK 7 65
CENTRALNA BIBLIOTEKA ROLNICZA 8 13
CENTRALNY OŚRODEK BADANIA ODMIAN ROŚLIN UPRAWNYCH 8 11
Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych (COBORU) 8 2
CENTRUM DORADZTWA ROLNICZEGO 8 11
DANKO HODOWLA ROŚLIN 8 2
DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM HURTU ROLNO-SPOŻYWCZEGO S.A. Z SIEDZIBĄ WE WROCŁAWIU 8 15
Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu 8 2
ELEWARR 8 2
F.H.U. CIEŚLA MICHAŁ CIEŚLA 7 10
F.P.H.U. “POLA” JAN KRZYSZCZAK 7 10
FIRMA „KOWAL” - ALEKSANDRA KOWALSKA 7 10
FIRMA „KRUCJATA SMAKIEM”, KACPER JANICKI 7 10
FUNDACJA BANKU OCHRONY ŚRODOWISKA 8 17 i 18
FUNDACJA POLSKIEJ GĘSI OWSIANEJ 7 70
GŁÓWNY INSPEKTORAT JAKOŚCI HANDLOWEJ ARTYKUŁÓW ROLNO-SPOŻYWCZYCH 8 6
GŁÓWNY INSPEKTORAT OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA 8 6
GŁÓWNY INSPEKTORAT WETERYNARII 8 6
Główny Urząd Geodezji i Kartografii 8 2
GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE SEDINA, BOŻENA I RYSZARD JASZCZOWSCY 7 10
GOSPODARSTWO PASIECZNE - CZESŁAW TRZCIAŃSKI 7 65
GOSPODARSTWO PASIECZNE „KÓSZKA II” GRZEGORZ FUJARSKI 7 65
GOSPODARSTWO RODZINNE GREMZA 7 65
GOSPODARSTWO ROLNO-HODOWLANE ŻYDOWO 8 2
GRUPA DLA RYBNA WIELKIEGO 7
HIPROMINE S.A. 7 51
HODOWLA ZARODOWA ZWIERZĄT ŻOŁĘDNICA 8 2
HODOWLA ZWIERZĄT I NASIENNICTWO ROŚLIN POLANOWICE 8 2
HODOWLA ZWIERZĄT ZARODOWYCH OSOWA SIEŃ 8 2
INSTYTUT BIOTECHNOLOGII PRZEMYSŁU ROLNO-SPOŻYWCZEGO IM. PROF. WACŁAWA DĄBROWSKIEGO 8 11
INSTYTUT EKONOMIKI ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ – PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY 8 11
INSTYTUT HODOWLI I AKLIMATYZACJI ROŚLIN – PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY 8 11
INSTYTUT OCHRONY ROŚLIN – PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY 8 11
INSTYTUT OGRODNICTWA 8 11
INSTYTUT TECHNOLOGICZNO-PRZYRODNICZY 8 11
INSTYTUT UPRAWY NAWOŻENIA I GLEBOZNAWSTWA – PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY 8 11
INSTYTUT WŁÓKIEN NATURALNYCH I ROŚLIN ZIELARSKICH 8 11
INSTYTUT ZOOTECHNIKI – PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY 8 11
INSTYTUT ŻYWIENIA I ŻYWNOŚCI ALEJA LIPOWA
IZBA PRODUKTU REGIONALNEGO I LOKALNEGO 7 10
JUNAKOR SP. Z O.O. 7 10
KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO 7 67
KASZUBSKIE STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW TRUSKAWEK 7 65
KLIMEKO SP. Z O.O. SP. K. 7 10
KOŁO AKTYWNYCH KOBIET - ŁOBACZEW MAŁY 7 10
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH  CZARNE PIĄTKOWO-GRÓJEC 7 7
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH  CZERNICE 7 7
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH  KALISZANY 7 7
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH  KORPYSY 7 7
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH  MARCJANKI 7 7
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH  MICHALCZA 7 7
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH  OSOWIEC 7 7
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH  SARBIA 7 7
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH  TARNÓWKA 7 7
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH  W CHLUDOWIE 7 7
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH KONARY 7 7
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH NIEPART 7 7
KOMBINAT ROLNY KIETRZ 8 2
KRAJOWA RADA DROBIARSTWA– IZBA GOSPODARCZA 7 66
KRAJOWA RADA IZB ROLNICZYCH 7 25
KRAJOWA SPÓŁKA CUKROWA S.A. 7 68
KRAJOWA STACJA CHEMICZNO-ROLNICZA 8 6
KRAJOWE CENTRUM HODOWLI ZWIERZĄT 8 16
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA 8 2
KRAJOWY ZWIĄZEK GRUP PRODUCENTÓW OWOCÓW I WARZYW 7 12
KRAJOWY ZWIĄZEK SPÓŁDZIELNI MLECZARSKICH – ZWIĄZEK REWIZYJNY 7 69
KRAKOWSKA HODOWLA I NASIENNICTWO OGRODNICZE „POLAN” 8 2
KUTNOWSKA HODOWLA BURAKA CUKROWEGO 8 2
LGD PARTNERSTWO DUCHA GÓR WOJ. DOLNOŚLĄSKIE 7 26
LGD PARTNERSTWO IZERSKIE WOJ. DOLNOŚLĄSKIE 7 26
LGD UJŚCIE BARYCZY WOJ. DOLNOŚLĄSKIE 7 26
LGD WRZOSOWA KRAINA WOJ. DOLNOŚLĄSKIE 7 26
LGD ZIELONA DOLINA ODRY I WARTY WOJ. LUBUSKIE 7 26
LGD ZIELONE ŚWIATŁO WOJ. LUBUSKIE 7 26
LGD ZIELONY WIERZCHOŁEK ŚLĄSKA WOJ. ŚLĄSKIE 7 26
LUBELSKI RYNEK HURTOWY S.A. Z SIEDZIBĄ W ELIZÓWCE 8 15
MAŁOPOLSKA HODOWLA ROŚLIN 8 2
MAZOWIECKI URZĄD MARSZAŁKOWSKI 7 64
MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 7 67
MIODY Z KOPASZEWA - DOROTA MARCINKOWSKA-CHMIELEWSKA 7 10
MŚCICE OŚRODEK HODOWLI ZARODOWEJ 8 2
MUZEUM KULTURY LUDOWEJ W KOLBUSZOWEJ 8 3
MUZEUM NARODOWE ROLNICTWA I PRZEMYSŁU ROLNO-SPOŻYWCZEGO W SZRENIAWIE 8 3
MUZEUM POLSKIEJ WÓDKI 7 9
MUZEUM ROLNICTWA IM. KS KRZYSZTOFA KLUKA W CIECHANOWCU 8 3
MUZEUM W ŁOWICZU 8 3
MUZEUM WSI LUBELSKIEJ W LUBLINIE 8 3
ODDZIAŁ LUBELSKI PIPRIL 7 10
OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PRZETWÓRCÓW I PRODUCENTÓW PRODUKTÓW EKOLOGICZNYCH „POLSKA EKOLOGIA” 7 11
OGRÓDEK DZIADUNIA CZESŁAW ŚLUSARCZYK SP. J. 7 10
OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W KOLE 7 69
OŚRODEK HODOWLI ZARODOWEJ „GAJEWO” 8 2
OŚRODEK HODOWLI ZARODOWEJ „GARZYN” 8 2
OŚRODEK HODOWLI ZARODOWEJ BOBROWNIKI 8 2
OŚRODEK HODOWLI ZARODOWEJ DĘBOŁĘKA 8 2
OŚRODEK HODOWLI ZARODOWEJ GŁOGÓWEK 8 2
OŚRODEK HODOWLI ZARODOWEJ KAMIENIEC ZĄBKOWICKI 8 2
OŚRODEK HODOWLI ZARODOWEJ LUBIANA 8 2
OŚRODEK HODOWLI ZARODOWEJ OSIEK 8 2
OŚRODEK HODOWLI ZARODOWEJ OSIĘCINY 8 2
OŚRODEK HODOWLI ZARODOWEJ PRZERZECZYN ZDRÓJ 8 2
OŚRODEK HODOWLI ZWIERZĄT ZARODOWYCH CHODECZEK 8 2
PAŃSTWOWY INSTYTUT WETERYNARYJNY – PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY 8 11
PHP „TRADYCYJNE JADŁO” BEATA LIS 7 10
PIEKARNIA R. DOBROWOLSKI 7 10
PLANTICO HODOWLA I NASIENNICTWO OGRODNICZE ZIELONKI 8 2
PODKARPACKI URZĄD MARSZAŁKOWSKI 7 11
PODKARPACKIE CENTRUM HURTOWE AGROHURT S.A. Z SIEDZIBĄ W RZESZOWIE 8 15
POLSKA FEDERACJA HODOWCÓW BYDŁA I PRODUCENTÓW MLEKA 8 1
POLSKA FEDERACJA TURYSTYKI WIEJSKIEJ „GOSPODARSTWA GOŚCINNE” 7 13
POLSKA IZBA PRODUKTU REGIONALNEGO I LOKALNEGO 7 10
POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA 7 14
POLSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW ALPAK 8A
POLSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW I PRODUCENTÓW BYDŁA MIĘSNEGO 8 19
POLSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW I PRODUCENTÓW ZWIERZĄT FUTERKOWYCH 8 4
POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI 7 10
POLSKIE STOWARZYSZENIE OCHRONY ROŚLIN 8 9
POLSKIE WYDAWNICTWO ROLINICZE ALEJA LIPOWA
POLSKIE ZRZESZENIE PRODUCENTÓW BYDŁA MIĘSNEGO 8 20
POMORSKIE BIURO GEODEZJI I TERENÓW ROLNYCH W GDAŃSKU 8 2
POMORSKIE HURTOWE CENTRUM ROLNO - SPOŻYWCZE S.A. Z SIEDZIBĄ W GDAŃSKU 8 15
POMORSKO – MAZURSKA HODOWLA ZIEMNIAKA 8 2
POZNAŃSKA HODOWLA ROŚLIN 8 2
PRODUKTY MLECZARSKIE S.C. AGNIESZKA I MARCIN BIELEC 7 65
PRONAR 8A
PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNE DŁUGIE STARE 8 2
PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNICZO-HODOWLANE GAŁOPOL 8 2
ROLNO-SPOŻYWCZY RYNEK HURTOWY S.A. Z SIEDZIBĄ W RADOMIU 8 15
SAMASZ 8A
SATAGRO SP. Z O.O. 8 7
SEMCO SGNIP KRYSTYNA JUST 7 65
SPÓJNIA HODOWLA I NASIENNICTWO OGRODNICZE 8 2
SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA TOP-TOMYŚL 7 69
SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA WRZEŚNIA 7 69
SPÓŁDZIELNIA PSZCZELARSKA APIS W LUBLINIE 7 69
STACJA HODOWLI I UNASIENIENIA ZWIERZĄT SP. Z O.O. Z SIEDZIBĄ W BYDGOSZCZY 8 14A
STADNINA KONI „IWNO” 8 2
STADNINA KONI „KRASNE” 8 2
STADNINA KONI „LISKI” 8 2
STADNINA KONI „MICHAŁÓW” 8 2
STADNINA KONI „NOWE JANKOWICE” 8 2
STADNINA KONI „NOWIELICE” 8 2
STADNINA KONI „PĘPOWO” 8 2
STADNINA KONI „PRUDNIK” 8 2
STADNINA KONI „RACOT” 8 2
STADNINA KONI „WALEWICE” 8 2
STADNINA KONI DOBRZYNIEWO 8 2
STADNINA KONI JANÓW PODLASKI 8 2
STADO OGIERÓW „ŁĄCK” 8 2
STADO OGIERÓW STAROGARD GDAŃSKI Z SIEDZIBĄ W RZECZNEJ 8 2
STOWARZYSZENIE FOLWARCZANIE 7 7
STOWARZYSZENIE FOLWARCZANIE 7 7
STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU SOŁECTWA  KRZYWA WIEŚ 7 7
STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU WSI  NOWA ŚWIĘTA 7 7
STOWARZYSZENIE POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH KOBIET  LIPKA 7 7
STREFA „ODPOCZYWAJ NA WSI” 7 13
ŚREDZKA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA JANA 7 69
UNIA PRODUCENTÓW I PRACODAWCÓW PRZEMYSŁU MIĘSNEGO 7 8
UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE 8 23
UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU 8 10
UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU 8 22
UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO-PRZYRODNICZY W BYDGOSZCZY 8 21
WARSZAWSKI ROLNO-SPOŻYWCZY RYNEK HURTOWY S.A. Z SIEDZIBĄ W BRONISZACH 8 12
WIATROWY SAD GRAŻYNA WIATR 7 10
WIELKOPOLSKA GILDIA ROLNO-OGRODNICZA S.A.  Z SIEDZIBĄ W POZNANIU 8 15
WIELKOPOLSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO 8 11
WIELKOPOLSKIE CENTRUM HODOWLI I ROZRODU ZWIERZĄT W POZNANIU Z SIEDZIBĄ W TULCACH SP. Z O.O. 8 14
WOJEWÓDZKIE BIURO GEODEZJI W LUBLINIE 8 2
WYSTAWA MASZYN ROLNICZYCH 8 3
WYSTAWA ZWIERZĄT HODOWLANYCH 8A
ZARZECCY SP. Z O.O. 7 65
ZIELONOGÓRSKI RYNEK ROLNO-TOWAROWY S.A. Z SIEDZIBĄ W ZIELONEJ GÓRZE 8 15
ZWIĄZEK PRACODAWCÓW PRZEMYSŁU UTYLIZACYJNEGO 8 5

Mapa terenu

Zapraszamy przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych na Narodową Wystawę Rolniczą!

30 listopada to dzień, w którym zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne, po uprzednim zgłoszeniu, będą mogły odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie bezpłatnie. Każda grupa otrzyma opiekuna, który ułatwi poruszanie się zarówno po terenach targowych, jak i później w poszczególnych strefach.

Na trasie zwiedzania znajdą się m.in.:

  • Narodowa Wystawa Rolnicza,
  • podziwianie zmagań jeźdźców podczas konkursów na arenie głównej oraz arenie pokazowej,
  • Pawilon Polskiej Hodowli,
  • Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych.

Zwiedzanie ekspozycji ma charakter fakultatywny i nie nosi cech programu edukacji przedszkolnej/wczesnoszkolnej w rozumieniu przepisów ustawy o systemie oświaty. Trasa zwiedzania będzie dostosowana do aktualnie trwających atrakcji.

Co zrobić, aby zgłosić grupę?

  1. Zapoznaj się z regulaminem
  2. Uzupełnij, wydrukuj, podpisz listę szkolną i wyślij skan na adres dzieci@mtp.pl
    Na zgłoszenia czekamy do 19 listopada
  3. Po 21 listopada prześlemy potwierdzenie udziału w programie zwiedzania

Pokazy i zabawa

Pawilony 7, 8 i 8A: Narodowa Wystawa Rolnicza

Zwiedzający zobaczą ekspozycję zlokalizowaną w trzech pawilonach, gdzie swoją wystawę zaprezentuje m.in. Muzeum Rolnictwa ze Szreniawy. Zobaczyć też będzie można rożne gatunki zwierząt, w tym polskie rasy koni, owiec, kóz, królików, drobiu oraz najlepsze okazy bydła ras mlecznych i mięsnych.

Pawilon nr 7 dedykowany będzie polskiej żywności wysokiej jakości. Odbywać się tu będą liczne degustacje, pokazy kulinarne, a także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci. Swoje osiągnięcia zaprezentują między innymi koła gospodyń wiejskich, szkoły rolnicze, urzędy marszałkowskie, organizacje branżowe i gospodarstwa agroturystyczne.

W pawilonie nr 8 oglądać będzie można ekspozycję prezentującą historyczne i współczesne maszyny rolnicze oraz najnowocześniejsze urządzenia takie jak np. drony wykorzystujące system GPS do aplikowania nawozów podczas upraw. Planowane jest wspólne stoisko instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz doradztwa rolniczego.

W pawilonie 8A prezentowane będą zwierzęta z polskiej hodowli, w tym konie, owce, kozy, króliki, drób oraz bydło ras mlecznych i mięsnych, takich jak holsztyńsko-fryzyjska czy czerwona polska.

Narodowa Wystawa Rolnicza będzie przedstawiać współczesną wieś: nowoczesną, wielowarstwową i rozwijającą się, ale także pamiętającą o swoich korzeniach, wartościach, historii i roli, jaką odegrała w odzyskaniu niepodległości. Nie zabraknie też okazji do promocji regionalnych produktów.

Pawilon 8A: Pawilon Polskiej Hodowli

Poznawanie tajemnic czterokopytnych przyjaciół człowieka sprawi dzieciom, rodzicom i opiekunom ogromną radość. W wyjątkowym miejscu, w Pawilonie Polskiej Hodowli, hodowla spotka się ze sportem, praca będzie fascynującą przygodą, a nauka świetną zabawą.  W hali 8A czekają przejażdżki na kucykach. Zapraszamy do odwiedzin i poznania zwyczajów koni.

CAVALIADA, czyli atrakcje końskiego świata

CAVALIADA oferuje atrakcje dla dzieci, młodzieży oraz osób szukających emocji i wrażeń.